Charleston High

Na tej stronie znajdziesz:
- Opis placówki: Charleston High
- Mundurek
- Plan Dnia
- Pokoje
- Teren szkoły


Charleston High
Jest to nowo postawiona szkoła prywatna dla chłopców wieku 14-18 lat wybudowana w zaledwie 2009 roku, w Ameryce (Chicago). Jest ona drogą szkołą do uczestniczenia, lecz specjalny program zapewnia pomoc dla uczniów z biedniejszych rodzin. W końcu koszt uczenia się to aż $14,000 za rok, nie licząc opłaty za dormitorium.

Zbliżając się do budynku mogłoby się wydawać, że przód jest zrobiony całkowicie ze szkła. Jest to bowiem łatwy sposób na zaoszczędzenie elektryczności. Szklana część, jednakże dotyczy zaledwie recepcji. Głębiej w budynku znajduje się już sporo drewna i cegieł. Jest to oczywiście zaledwie część z recepcją i innymi ważniejszymi pokojami. Po lewej, za głównym budynkiem znajdują się klasy, podczas kiedy po prawej budynek z pokojami uczniów. Za tym całym kompleksem ciągnie się spory obszar zieleni. Park oraz boisko do wf'u. Wszystko idealnie ze sobą złączone - wypoczynek ze sportem.

W tej szkole są cztery grupy wiekowe po pięć klas. W każdej z tych pięciu grup znajduje się klasa na mniej więcej 30 uczniów. Oznacza to, że dziennie na terenie szkoły przebywa około 600 uczniów, 36 pracowników szkoły oraz 82 nauczycieli co daje sumę 718 osób. 


Mundurek
Jako że Charleston High jest prywatną placówką, posiada ona również i własny mundurek. Zobaczyć go możecie poniżej.



Dwa mundurki różnią się zaledwie jedną częścią garderoby. Można nosić albo marynarkę, albo sweter. W przeciwnym razie standardowo pozostaje czerwony krawat, czarne spodnie, tego samego koloru lakierki oraz biała koszula na krótki bądź długi rękaw. Poza mundurkiem istnieje również strój na wf składający się z krótkich spodenek oraz koszulki na krótki rękaw ze znakiem szkoły. Jeśli uznaje się to za potrzebne, można zamienić krótkie spodenki na długie dresy, a na koszulkę zarzucić bluzę. Trampki można wybrać własne.

Grafikę mundurków szkolnych zawdzięczamy Naomi Hideyoshi.


Plan Dnia
Aby powiększyć obrazki, starczy na nie nacisnąć.

 Plan Zajęć: Klasa Artura Wronskiego



Plan Zajęć: Klasa Bruce Dane'a


 
Zajęcia dodatkowe (nieobowiązkowe): Wszystkie klasy





Plan Dnia Charleston High



Pokoje

Wszystkie pokoje w dormitoriach są do siebie podobne. Jedyną różnicą między pomieszczeniami jednoosobowymi, a dwuosobowymi jest taka, że te drugie są większe i posiadają w sobie dwa razy więcej mebli. W końcu muszą zapewnić wygodę dla dwóch osób, a niej jednej. Pomimo zapewnionych podstawowych mebli, każdy ma prawo dodać coś od siebie. Czy ma to być nowy mebel, urządzenie elektryczne typu czajnik, roślinka czy zwierzak. Pamiętać, jednakże trzeba, że musi być to zwierzę nie większe od kota i musi istnieć możliwość zamknięcia go w klatce, terrarium, akwarium czy tym podobne.
Pokoje dwuosobowe są większe od tych jednoosobowych, co jest oczywiste, lecz są również i tańsze. Nie trzeba się obawiać czy nasz współlokator jest dla nas nieodpowiedni. Przed wyborem odpowiedniego pokoju dla każdego z nowych uczniów, przez ucznia wypełniany jest formularz. Ten ustala hobby oraz zachowanie uczniów, w tym decyduje, czy szukamy kogoś o cichych obyczajach, czy też jednak takiego, z którym można posłuchać głośno muzykę. A jeśli dobór par okaże się nieodpowiedni, można zawsze odwiedzić opiekuna i poprosić go o zmianę pokoju. Pamiętać również trzeba, że jeśli mamy rodzeństwo czy znajomych w Charleston High, podanie ich imienia podczas zapisywania się do szkoły może zapewnić zamieszkanie z nimi w jednym pokoju.
Charleston High wierzy, iż ich uczniowie są w stanie sami zapewnić sobie porządek w pokoju. Z tego też powodu na parterze dormitoriów znajduje się pralnia. Nie tylko ciuchy można wyprać, lecz i zostawić swoją brudną pościel, aby wymienić na świeżą. Raz na tydzień każdy dostaje dwa żetony. Jeden z nich pozwala im na pranie oraz suszenie ubrań, a drugi na wymianę pościeli. W pralni można również znaleźć odkurzacz, spreje do kurzu, płyn do szyb czy inne potrzebne przedmioty do sprzątania. Trzy razy na rok przeprowadzana jest inspekcja pokoi, aby upewnić się, że uczniowie utrzymują porządek i nic nie jest zniszczone.
Ze względu na bezpieczeństwo uczniów, alarmy przeciwpożarowe są testowane raz na miesiąc. Są one załączane o godzinie 13:30 i trwają zaledwie kilka sekund. Raz na początku roku alarm ten trwa dłużej i odbywa się ewakuacja pokoi, aby upewnić się, że wszystko przebiegnie pomyślnie w przypadku prawdziwego pożaru. Każdy jest informowany o teście alarmów na tydzień przed, poprzez zawieszenie informacji na tablicy korkowej przed pokojem opiekuna.


Pokój dwuosobowy bez łazienki: $4,760 za rok
Danych pokoi jest 36 i znajdują się one na parterze. Na tym piętrze znajdują się dwie publiczne łazienki, a wewnątrz nich można znaleźć po piętnaście toalet, dwadzieścia pryszniców oraz piętnaście zlewów. W sumie jest trzydzieści toalet i zlewów, oraz czterdzieści pryszniców zaopatrzonych w szampony oraz przedmioty do sprzątania łazienek. Na tym piętrze znajduje się również pralnia oraz pokój opiekuna dormitorium.
Wchodząc do pokoju dwuosobowego można poczuć się jak w lustrzanej krainie. Powód tego uczucia jest lustrzane ustawienie mebli w pokoju. W prawym dalekim kącie, tak jak i w lewym, znajduje się łóżko jednoosobowe. Pomiędzy nimi znajduje się długie biurko ustawione pod oknem. Te jest w połowie oddzielone za pomocą dwóch szafek, dzięki czemu wyznaczone są miejsca dla dwóch uczniów. Wygodny fotel ustawiony naprzeciwko pasuje kolorem do kremowych firan, dzięki którym można zasłonić szerokie okno. U stóp łóżek, oparta o ścianę jest komoda na ubrania a nad nią półka na książki. Jest tu mniej miejsca na swoje przedmioty ze względu na mniejszy rozmiar pokoju, lecz na pewno każdy da rade pochować swoje podstawowe przedmioty.

Pokój dwuosobowy z łazienką: $5,940 za rok
Danych pokoi jest 38 i znajdują się one na drugim piętrze. Nie trzeba się martwić o długi spacer po schodach, bowiem dostęp do windy jest ogólnodostępny, nawet dla leniuchów. Pod względem wyglądu są one niemalże takie same jak te bez łazienki, z tą różnicą, że są one nieco większe dając mieszkańcom większą przestrzeń. Miast dwóch komód na ubrania, są tam spore szafy, a lustrzane odbicie pokoju niszczą drzwi znajdujące się po lewej od wejścia (z punktu widzenia osoby wchodzącej do pokoju). Tam znajduje się łazienka udekorowana w prosty prysznic, po którego prawej stronie jest zwykła toaleta, a po lewej zlew znajdujący się na szafce oraz oświetlane lustro nad zlewem. Oba łóżka posiadają również baldachimy, aby uczniowie w razie potrzeby mogli sobie zapewnić choć trochę prywatności.

Pokój jednoosobowy bez łazienki: $6,173 za rok
Pokoje jednoosobowe bez łazienki znajdują się na pierwszym piętrze i jest ich 80 w obu skrzydłach. Na tym piętrze znajdują się dwie publiczne łazienki, a wewnątrz nich można znaleźć po piętnaście toalet, dwadzieścia pryszniców oraz piętnaście zlewów. W sumie jest trzydzieści toalet i zlewów, oraz czterdzieści pryszniców zaopatrzonych w szampony oraz przedmioty do sprzątania łazienek.
Wchodząc do pokoju jednoosobowego bez pierwsze, co się ujrzy, to wielkie okno na ścianie znajdującej się naprzeciwko ciebie, czyli też i drzwi frontowych. W prawym rogu pokoju znajduje się wygodne łóżko jednoosobowe. Przy łóżku po lewej stoi szafka nocna z lampką o błękitnym kloszu. Złączone z danym meblem jest biurko narożne. Tu znajduje się kolejna lampka oraz wygodny fotel w kolorze tym samym co klosz lamp. Koniec biurka zaś nie podtrzymuje noga, a szafka z trzema szufladami. Na papiery, książki i inne dodatki. Nad biurkiem następna półka i tablica korkowa po jej lewej stronie. Następnie obok tego znaleźć można szafę na ubrania.

Pokój jednoosobowy z łazienką: $7,250 za rok
Pokoje jednoosobowe z łazienką znajdują się na najwyższym trzecim piętrze i jest ich po 66 w obu skrzydłach. Dane piętro posiada najładniejszy widok na park szkolny oraz wieżowce Chicago. Tym widokiem można się zachwycać dzięki ogromnemu oknu. Sięga ono od lewej ściany, po prawą i zajmuje połowę ściany (oczywiście nie jest ono dokładnie od sufitu czy do podłogi, więc zatem przerwa od tych dwóch punktów jest). Ci, co poszukują prywatności bądź uznają promienie słoneczne za zbyt denerwujące martwić się nie muszą, ze względu na zawieszone po obu stronach grube firany w kolorze kremu.
Wystrój tego pokoju jest niemalże taki sam, co wobec pokoju jednoosobowego bez łazienki. Różnicą główną jest jednak obecność łazienki, które to znajduje się po lewej od głównych drzwi, (jeśli patrzeć z perspektywy osoby wchodzącej do pokoju). W niej znajdzie się duży narożny prysznic, po jego prawej ubikacja, a po lewej zlew. Zlew znajduje się na szafce, w której można chować różne kosmetyki. Nad zlewem oświetlone lustro, by dokładnie widzieć swoje odbicie. Następną różnicą danego pokoju to fakt, że miast komody znajduje się tu szafę na ubrania. Solidna, wysoka ma pomieścić w sobie nawet największą ilość ciuchów.  Ostatnią różnicą to łóżko. W prawym rogu pokoju znajduje się wygodne łóżko dwuosobowe. Nie jest jego zadaniem pomieścić dwie osoby, a zapewnić wygodę osobie zamieszkującej dany pokój. W końcu ma być on najbardziej luksusowy.



Teren szkoły

Po więcej informacji zapraszamy do kliknięcia poniższych budynków.

Gabinet dyrektora
Recepcja

Biblioteka
Gabinet Pielęgniarski
Klasy
Pokój nauczycieli
Teatr

Teren szkoły
Basen kryty
Budka Rowerowa
Dormitoria
Las
Park
Parking
Pola Footballowe
Sala Gimnastyczna
Siłownia
Stołówka

Aktualizowane: 19:17 10/12/17

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz