Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Temat miesiąca. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Temat miesiąca. Pokaż wszystkie posty

9 listopada 2016

Temat miesiąca: Listopad


National Novel Writing Month
Listopad jest kojarzony z przeróżnymi wydarzeniami na całym świecie, z kolorem "żółtym" czy z Chryzantemami. Temat miesiąca, jednakże będzie nawiązywał do "National Novel Writing Month" czyli narodowy miesiąc pisania nowelek. Podczas tego miesiąca wszelacy pisarze są zaproszeni do napisania opowieści na 50 000 słów. My oczywiście nie będziemy tego od was oczekiwać, lecz pomysł będzie ten sam. Waszym zadaniem jest, aby wasze postacie napisały jakąś powieść. Może być to romans, thriler, horror, fantasy, fikcja, cokolwiek tylko zapragną. Limit słów to 1000 - 5000 słów. Przyjmowane są zaledwie gotowe prace, które to wysłac możecie za pomocą poniższego formularzu. Wszystkie prace zostaną zamieszczone na blogu podczas ogłoszenia nagród.

Czas
Ostatnie prace zostaną przyjęte dnia 28/11/16 o godzinie 23:59, co daje wam 3 tygodnie na napisanie pracy. Nagrody zaś zostaną rozdane następnego dnia o godzinie 17:00.

Nagrody
1 miejsce: 50 punktów (Jeśli pracę odda przynajmniej 1 uczestnik)
2 miejsce: 25 punktów (Jeśli pracę odda przynamniej 5 uczestników)
3 miejsce: 10 punktów (Jeśli pracę odda przynajmniej 10 uczestników)

Jest to ostatnia szansa na zapewnienie sobie wysokiej rangi przed losowaniem odbywającym się już pierwszego Grudnia. Powodzenia!

1 listopada 2016

Temat Miesiąca: Październik

Nagrodę 50 punktów otrzymuję Kaito z najlepszym odpisem na wydarzenie: Temat miesiaca: Październik. Tematem oczywiscie było Halloween. Gratulujemy Kaito wygranej!

Temat Miesiąca: Październik (Kaito)

Wreszcie nastał piątek. Trzy dni do Halloween. Kaito chodził w kółko na placu przed szkołą czekając na przyjazd rodziców. Było dość wcześnie, więc do śpiewu ptaków akompaniował tylko odgłos jego kroków i toczących się kółek walizki. Obok niego na swojej torbie siedziała Cari i ze współczuciem patrzyła na podekscytowanego brata. Dziś był ten dzień. Ten, w który co roku lecą do Japonii, głównie po to, żeby odwiedzić matkę Azjaty. Tym razem jednak dodatkowym z celi był jeszcze występ - przysługa, którą Kai miał oddać kobiecie, która się nim zajmowała przez blisko pół roku. Ta sztuka była rzeczą, którą najbardziej się denerwował. W tegoroczne wakacje, gdy odwiedził panią Yukimurę, która dobrze wiedziała, że zawsze przylatuje do Japonii co roku i to w ten sam dzień, zaproponowała mu halloweenowy występ w jednym z jej przedstawień teatralnych (jedno z takich, w których występowali sami mężczyźni). Oczywiście jakby mógł odmówić. Przez kolejne dni odbywało się kilka prób, które nagrywał tata Kaia, by łatwiej było jego synowi uczyć się później roli. Jeśli w scenariuszu zachodziły jakieś drobne zmiany, była opiekunka wysyłała mu e-maile, w których wszystko tłumaczyła. Tekstu uczył się w każdy weekend. Nauczył się go wręcz perfekcyjnie, ponieważ nie chciał przynieść wstydu byłej opiekunce.

20 października 2016

Temat miesiąca: Październik

Halloween!

Jest to szansa na wygranie 50 punktów i zapewnienie sobie szansy na rolę Króla czy Królowej. Aby wziąć udział wystarczy napisać opowiadanie, w którym opisujecie jak wasza postać spędza ten Amerykański dzień zmarłych. Opowiadanie musi mieć pomiędzy 500 a 1500 słów. Nie mniej, nie więcej. Czas na oddanie prac jest do poranka dnia 01/11/16. To w ten dzień zostanie wybrana najlepsza z prac, a jej autor otrzyma nagrodę.

18 sierpnia 2016

Dodatkowe punkty

Witajcie dobrzy ludzie! 

Postanowiliśmy stworzyć coś nowego dla osób, które chcą zdobyć większą ilośc punktów oraz w przyszłości wspiąć się na wyższe pozycje w hierarchi. Będą to, co miesięczne możliwości napisania one-shot'a na podstawie wskazanego przez administrację tematu. Informacje dotyczące tematu będą pojawiały się dzień przed rozpoczęciem nowego miesiąca i powtarzane będa w nich reguły, aby każdy pamiętał, co i jak.

Zasady są proste. Opowiadanie MUSI nawiązywać do podanego tematu. Opowiadania, które nie trzymają się tej reguły nie będą brane pod uwagę i zostaną usunięte. Pisać musicie tym razem sami, a nie w parach. Nie oznacza to jednak, że nie możecie wspominać innych postaci. Jeśli macie na to zgode autora innej postaci, możecie do woli z nich korzystać. Limit będzie wynosił od 500 do 1500 słów, a opowiadanie same w sobie musi być pisane w jednej części. Każdy posiada dwa tygodnie na wysłanie pracy, więc powinniście posiadać wystarczającą ilość czasu.

Mamy zaledwie dwa pytania: Wolicie głos publiczny czy prywatny - żeby to administracja wybierała najlepsze prace czy publiczna ankieta na cały blog? Oraz jakie nagrody chcecie otrzymać za pierwsze trzy miejsca? Tylko punkty czy może coś jeszcze? Oraz jaką sumę punktów? Odpowiedzi piszcie w komentarzach :3


Temat tego miesiąca to: 


WAKACJE

Jako, że jeszcze jesteśmy w okresie wakacyjnym, ciekawi nas, co też robią wasze postacie podczas czasu wolnego od szkoły.

Prace można wysyłać na maila administracji do godz. 12:00 dnia 01/09/2016