Caste Game


"Caste Game". Nikt nie wie kto to rozpoczął, ani kiedy zostało rozpoczęte. W tej placówce panuje szkolna kasta i o wszystkim decyduje jej gra. Ktoś o niskim statusie nie ma prawa postawić się komuś o wyższej randze. Król ma władzę nad klasą, zaś cele tworzą najniższą rangę przeznaczoną do dręczenia. Taki jest porządek świata.

      The Caste Game jest blogiem grupowym stworzonym na podstawie mangi "Caste Heaven". Nie oznacza to jednak, że wszystko jest dokładnie takie samo jak w tej mandze. Z
aczerpnięty został z niej jedynie wątek kasty. Na blogu opowiadania muszą składać się z minimum 400 słów, w przeciwnym razie nie będą warte żadnej ilości punktów. Z kolei odpis posiadający wiele błędów uniemożliwiających czytanie tekstu, nie zostanie dodany. Powinno się również zachować w pamięci, że odpisy o treści dla dorosłych są dozwolone na blogu, tak więc jeśli rażą was przekleństwa czy opisy pornografii, nie polecamy dołączenia do bloga. Tego typu opisy jednak zostaną oznaczone jako +18, co utrudni przypadkowe natknięcie się na taką treść.

     Caste Game jest grą używaną do ustalenia statusu osób w szkole. Rozpoczyna się ona od czasu do czasu w różnych klasach. Uczniowie wtedy mają za zadanie odnaleźć karty schowane w szkole. To one decydują o kaście danego ucznia, a kiedy zostanie ustalona, kasta jest absolutna. Do czasu następnej gry uczniowie muszą być posłuszni i zachowywać się zależnie od swojej rangi. Każdy, kto odmówi dołączenia do gry lub nie będzie posłuszny zasadom, zostanie zmuszony do dołączenia do najniższej rangi i tym samym zostanie "celem". Na tych, którzy stają się celami...czeka jedynie desperacja.

2 komentarze:

  1. Hello. I don't speak Polish, but I hope you can somehow translate this. I used google translate so I understand what is going on... a bit. I am commenting here because I have recently read "Caste Heaven", a manga which I have found to be extremely interesting. I did some research on caste and I was also intrigued. After discussing with a close friend of mine, I decided that I would like to play the caste game with my grade. I am wondering if this is something others have tried before. Thank you for taking your time to read this comment.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Hi! You don't have to worry about the language, I know English. Thanks for your comment. I also love the manga series, however as I am at a university, doing that with my class would be a bit hard (150 people or so would make an awesome game, but at the same time it would be hard to convince them). Anyhow, this blog is a role-play version of the manga. We basically create a character and write stories using the theme from the manga. Good luck with doing the caste in real life ; )

      Usuń