20 listopada 2015

Karty: Co i jak?


Caste Heaven
Wiele osób nie jest pewnych, co do sposobu w jaki nasze postacie zdobywają swoje karty. Z tego też powody postanowione zostało, aby napisać ten możliwe, że długi post odpowiadający na to proste pytanie: "Skąd biorą się karty?". osoby, które pod konie tego postu wciąż nie są pewne tego procesu bądź są ciekawe skąd wzięła się fabuła mogą przeczytać mangę "Caste Heaven". Ostrzec was tylko muszę, iż jest to yaoi (stosunek między dwoma mężczyznami) przeznaczone dla osób pełnoletnich. (Ale wy zboczuszki i tak przeczytacie X D)


Karty w Świecie Postaci
W świecie naszych postaci karty nie są losowane, ale też i nie są świadomie wybierane przez nie. Co jakiś czas anonimowa grupa uczniów zajmująca się kartami ogłasza rozpoczęcie gry. Zwykle robią to poprzez odwiedzenie klasy przy końcu lekcji czy rozdawaniu listów. Wszystko odbywa się w taki sposób, aby żaden z nauczycieli się o tym nie dowiedział. Co prawda poniektórzy nauczyciele są świadomi tej gry, lecz z jakiegoś powodu nie reagują.
Kiedy gra została już ogłoszona za rozpoczętą ma się limitowany okres czasu na znalezienie sobie karty. Te są pochowane zaledwie po budynku A oraz B i można znaleźć je w przeróżnych kątach, książkach, ot tak leżących na podłodze czy chowających się wewnątrz innych przedmiotów. Karta zawsze będzie choć trochę wystawać bądź będzie w pełni widoczna, aby upewnić się, że ktoś ją zauważy. Karty: Król, Królowa, Jopek oraz Joker posiadają limitowaną ilość sztuk. Pozostałych kart jest wiele kopii. Waszych postaci zadaniem jest odnaleźć przynajmniej jedną kartę. Nie wzięcie udziału oznaczać będzie otrzymanie rangi Celu. 
Jak tylko wasza postać znajdzie jakąś kartę, musi się ona udać z nią do klasy numer 39. Tam będą czekali na nią organizatorzy odziani w bluzy z kapturem i maską na twarzy, aby chronić swą tożsamość. Równie dobrze może to być ktoś z waszej klasy, bowiem widać, że są nieletni. 
Po wręczeniu im swojej karty nie wypadacie z gry. Jeśli do północy znajdziecie kartę wyższą od tej, którą wcześniej wręczyliście, możecie ją wręczyć w klasie numer 39. Wnet niższa ranga zostanie skreślona, a wyższa ranga zostanie wam przypisana. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli ktoś znalazł kartę Króla, Królowej bądź Jopka, najwyższa z rang nie zostanie wam przyznana. W końcu tylko jedna osoba może ją posiadać.
O północy - jeśli stawił się Król, Królowa, Jopek, dwie 10 i dwie 9 - gra dobiega końca i każda karta przyniesiona po tym czasie nie zostanie przyjęta, zaś lista rang z odpowiadającymi imionami zostanie wygłoszona na przerwie poprzez szkolne radio.

Karty w świecie gracza
W naszym świecie rozdawanie kart odbywa się w prostszy sposób. Dany sposób został wybrany dla waszego komfortu. Oznacza to, że nie musicie co jakiś czas pisać długich odpisów jak do eventu, w których wasza postać musiałaby szukać swojej karty, a administracja nie musi tego bacznie pilnować. W przeciwnym wypadku byłaby to jak gra w chowanego z niewidzącą osobą szukającą.
Losowanie odbywa się co cztery miesiące, co daje wam około 120 dni na napisanie tyle opowiadań ile tylko jesteście w stanie oraz nazbieranie największej ilości punktów. W końcu to owa ilość punktów będzie decydowała czy dostaniecie wysoką rangę czy też niską. Pamiętajcie też, że punkty można również zdobyć podczas eventów bądź poprzez zapraszanie swoich znajomych do gry.
Admin wnet zacznie od losowania celu. Każdy kto ma przynajmniej 5 punktów będzie brany pod uwagę, a imię ich postaci zostanie wpisane do następującego programu (http://www.miniwebtool.com/random-name-picker/). To zapewnia uczciwość ze strony administracji, ponieważ to nie ona wybiera kto jaką kartę otrzyma. 
Jak już zostanie wylosowany Joker, imię danej postaci zostaje usunięte. Jeśli znajdują się dwie bądź więcej postacie płci męskiej bądź dwie czy więcej postacie płci żeńskiej o tej samej ilości punktów (a mają ją największą pośród pozostałych postaci) zostają oni losowani na pozycję Króla i Królowej. W przeciwnym razie wybierana jest ta, która jako jedyna ma największą ich ilość.
Następnie losowany jest Jopek pośród osób posiadającej przynajmniej 100 punktów oraz jedną 10 i dwie 9 z pośród osób posiadających co najmniej 50 punktów. Reszta graczy dostanie kartę wybraną przez siebie w formularzu.

2 komentarze:

  1. Ale jeśli dołączę np. 29 grudnia, a losowanie jest 1 stycznia, to trochę nie fair, że mam tak mało czasu na zbieranie punktów. Czy wtedy tej osobie też jest losowana nowa karta?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Będzie ta osoba posiadała 4 miesiące na uzbieranie punktów do następnego losowania.

      Usuń