Regulamin


Zasady
1. The Caste Game
2. Użytkownika
3. Charleston High


Ta gra ma proste zasady...
1.       Nie pomagaj celowi...
2.       Nie mów nauczycielom o grze...
3.       Zachowuj się wedle swojej rangi...
4.       Słuchaj Króla i osoby o wyższej randze od twojej.


Użytkowniku, pamiętaj!

 1. Ten blog jest rodzaju PBP (play-by-post) czyli polega na tworzeniu własnej postaci, a następnie pisaniu fabularnych postów służącym do interakcji z innymi postaciami czy też generalnemu opisywaniu ich życia.
 2. Jako że jest to blog grupowy, odpisy powinny być pisane w dwie bądź więcej osób. Odpisy jednoosobowe zostaną przyjęte zaledwie w formie one-shot (jednego postu). 
 3. Wulgaryzm oraz erotyka są dozwolone zaledwie w odpisach fabularnych. Tego typu tematy nie będą akceptowane poza opowiadaniami. Z tego również względu osoby dołączające do bloga muszą posiadać przynajmniej 12 lat.  
 4. W opowiadaniach powinno trzymać się zasady, że nie jesteśmy w stanie w pełni ustalić jak zareaguje cudza postać. Dlatego też polecamy kontaktować się z właścicielami danej postaci, zanim ustalimy, co ta postać zrobi. 
 5. Jeśli postanowiłeś/łaś skorzystać z opcji formularza, twoja postać zostanie dodana do 24h po jego wysłaniu. Jeśli nie pojawiła się ona na głównej stronie bloga, masz prawo do kontaktu z adminem.  
 6. Po dodaniu postaci, jej właściciel ma 72 godziny na dodanie opowiadania. Jeśli jesteście pewni, że nie dacie rady dodać opowiadania w ciągu trzech dni, skontaktuj się z administracją bądź wstrzymaj się z tworzeniem postaci. 
 7. Opowiadania trzeba pisać przynajmniej raz w miesiącu. Nietrzymanie się tej zasady będzie się równało z usunięciem 10 punktów. Przy spadnięciu do 0 punktów wasza postać zostanie usunięta."Wolne" można brać tylko na 3 miesiące zapisując się wtedy na listę nieobecnych.
 8. Podczas losowania pod uwagę są brane punkty. Sposoby na ich zdobycie znajdziecie w "FAQ". 
 9. Losowanie odbywa się w sposób... No cóż. Losowy. Osoby, które pozyskały odpowiednią ilość punktów będą losowane na następujące stanowiska:

King & Queen
Największa ilość punktów - po jednej osobie, która posiada największą ilość punktów.

Jack
Minimalnie 50 punktów - jedna osoba z pośród pozostałych

10 & 9
Minimalnie 30 punktów - po osobie na rangę z pośród pozostałych

8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, A
Na początku gracz sam wybiera sobie jedną z tych, o ile nie postanowił wybrać losowej. Następnie każdy ma szansę na jedną z tych rang, o ile nie padła mu ranga Króla, Królowe, Jacka, 10, 9 lub Jokera.

Joker
Każdy ma szansę na zdobycie tej rangi, niezależnie od ilości punktów.

10. Losowanie odbywa się co 4 miesiące. Nowy skład kasty zostaje wtedy opublikowany na blogu o północy, a punkty graczy powracają do neutralnego stanu (0 punktów).
11. Zalecamy zajrzenie do strony "FAQ", gdzie znajduję się parę przydatnych poradników jak i odpowiedzi. 

Administracja ma prawo do usuwania postaci oraz zablokowania graczom dostępu do bloga w razie złamania którejkolwiek z powyższych zasad.


Zasady Charleston High
1.       Cisza nocna zaczyna się o godzinie 20:00 od niedzieli do czwartku oraz 22:00 od piątku do soboty. Osoby nie trzymające się tej reguły zostaną odwiedzone przez opiekuna ich dormitoriów, a następnie ostrzeżone.
2.       Zwierzęta w pokoju typu psy czy koty nie są dozwolone. Musi być możliwość zamknięcia ów zwierzaka w klatce, akwarium czy terrarium. Oznacza to, że chomiki, króliki, wszelakie ptaki, pająki, węże, jaszczurki, rybki i inne są dozwolone.
3.       Uczniowie mają prawo opuścić teren szkoły, lecz muszą stawić się do recepcji po przepustkę, jeśli maja być nieobecni przez okres dłuższy niż do godziny 21:00.
4.       Na wszelakie dłuższe przerwy typu święta wielkanocne czy ferie zimowe nie trzeba mieć przepustki, aby spędzić cały ten okres poza szkołą. Trzeba jednak poinformować o tym recepcjonistów.
5.       Pokoje będą sprawdzane przez opiekuna raz na cztery miesiące, aby upewnić się, że nie trzeba naprawić żadnych szkód.
6.       Uczniowie mają wstęp do obu dormitoriów, lecz nie mają prawa przebywać w pokoju ucznia przeciwnej płci bez odpowiedniego powodu i pozwolenia od opiekuna dormitoriów.
7.       Prace domowe muszą być oddawane na czas. Nieodrobienie ich, bez odpowiedniego powodu, będzie równało się z uwagą.
8.       Niestawianie się na lekcje bez odpowiedniego powodu będzie równało się z uwagą. W wypadku choroby, ów chorobę musi potwierdzić pielęgniarz bądź pielęgniarka szkolna.
9.       Jeśli twoja frekwencja opadnie poniżej 85%, zostaniesz zaproszony na spotkanie z Dyrektorem, aby omówić czy na pewno powinieneś dalej uczęszczać w Charleston High.
10.   Dyrekcja jest świadoma, iż niektórzy uczniowie palą i nie zamierzają kazać im skończyć z ów nałogiem, lecz każdy uczeń palący w budynku, w pokojach, bądź w bliskim obszarze budynków szkolnych dostanie uwagę.

Pierwsza uwaga: Słowne ostrzeżenie.
Druga uwaga: Zostanie po lekcjach i wykonywanie zadań danych przez nauczyciela.
Trzecia uwaga: Kara w weekend wymyślona przez nauczyciela.
Czwarta uwaga: Wiadomość do rodzica bądź opiekuna informująca o możliwym wydaleniu ze szkoły.
Piąta uwaga: Wydalenie ze szkoły.


Aktualizacja: 19:20, 10/12/2017

5 komentarzy:

 1. A jak tworzyć te fabularne posty? Przepraszam, ale jestem całkiem zielona na tym polu. Help!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piszesz, wysyłasz do administracji na maila, gotowe.

   Usuń
  2. Dzięki! :) Żółtodziób zaspokojony póki co :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Jokerem zostaje się poprzez znalezienie karty Jokera. Każdy na blogu ma szansę na zostanie Jokerem nie zależnie od ilości punktów. Jokerem można również zostać za nietrzymanie się zasad i reguł.

   Usuń