19 listopada 2015

Bal Zimowy 2015


Bal zimowy. Stara tradycja tej szkoły odbywająca się w ostatni wieczór przed feriami zimowymi. Jest to szansa na wyluzowanie po trudach nauki, wymienienie się prezentami oraz pożegnanie się przed wyjazdem na święta. Oczywiście szkoła pozostaje otwarta na ten okres. Nie każdy jest w stanie wrócić do domu na święta. Za daleko, za drogo, zwyczajnie ich nie obchodzą czy z innego powodu.
Ale wyjazd odbędzie się dopiero w przyszłości. Wpierw zajmijmy się balem.
Miesiąc przed świętami rozwieszone zostały plakaty dotyczące balu zimowego. Chętni musieli podać swoje imię, nazwisko oraz klasę i wrzucić je do urny. Następnego weekendu chętni otrzymali koperty z biletem na bal, imieniem partnera bądź partnerki, jak i krótką instrukcję.

1. Do północy zapominamy o swojej karcie.

2. Osoby dalej korzystające ze swojej karty zostaną zdegradowane do rangi Celu.

3. Obowiązuje jedna zasada co do ubioru. Musi być elegancko. Osoby nietrzymające się tej zasady nie zostaną wpuszczone na salę.

4. Nie ma zmieniania partnerów. Organizatorzy będą was pilnie obserwować...

5. Nie dajcie się przyłapać z alkoholem.

6. Skłamaliśmy. Jest jeszcze jedna zasada dotycząca ubioru. Maski przedstawiające zwierzaczki.

7. Wymieńcie się z swoim partnerem prezentem. Ale ćśś, nie macie prawa pytać ich o to co chcą.

8. Bawcie się dobrze.

Zapewne wielu z was nie mogło się doczekać danego dnia. Kobiety szukały idealnego ubioru, mężczyźni marudzili na garnitury... Nie wiedzieliście co kupić swojemu towarzyszowi czy towarzyszce, ale niezależnie od tego czy byliście gotowi czy też nie, bal zbliżał się wielkimi krokami. Aż w końcu był ten dzień. Był to piątek. Z okazji tego dnia wszystkie lekcje zostały odwołane. Pozostawiało to poranek do nabrania energii przed długim wieczorem. Bal może i trwa do północy, ale przecież zawsze można pójść gdzie indziej. Następnie trzeba się przyszykować, zapakować prezent i wyruszyć w stronę sali gimnastycznej gdzie to odbywał się bal.
 Z zewnątrz wyglądało niepozornie. W końcu to była sala gimnastyczna. Lecz, gdy podeszło się bliżej drzwi z klamkami udekorowanymi białymi wstążkami można było przeżyć szok. Wpierw oczywiście trzeba było wręczyć bilet panu Dixon'owi, który stał przy wejściu. Dopiero potem można było wkroczyć w zimową salę. Bramki jak i kosze do koszykówki zostały usunięte z sali gimnastycznej na ten czas. W zamian sufit i ściany zostały potraktowane niebieskim światłem z wyświetlonymi białymi płatkami śniegu, które powoli opadały po ścianie aż do podłogi. W najdalszym kącie znajdowały się stoliki udekorowane białymi obrusami na których stały niewielkie białe drzewka bez liści z święcącymi się na nich światełkami. Talerze, kieliszki, sztućce, szklanki. I wokół po sześć krzeseł również w bieli. Przy stolikach również stał barek z alkoholem dla nauczycieli oraz przeróżnymi napojami dla uczniów (nie ma co próbować, barmani nie serwują alkoholu do nikogo poniżej 21 roku życia). Multum przeróżnych dań czekało na długim stole. Wyglądało na to, że kucharki się postarały. Pieczony drób, sałatki, smażone kotlety, hamburgery, ryby, warzywa gotowane na parze, ziemniaki całe, gniecione, pieczone, frytki, pizzy. Wszystkiego tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Pod koniec wieczoru miały zawitać również pucharki lodowe, ciasta i galaretki. Po prawej części sali zaś znajdowało się stanowisko DJ'a, który puszczał przeróżne utwory głośnikami zawieszonymi na ścianach. Ta część była pusta i idealnie nadawała się do tańcu. Miała również pomieścić wszystkich uczniów 12 klasy podczas powolnego tańcu, jak i chętnych zabawy nauczycieli. Tych przybyło zaledwie ośmiu: James Dickens w garniturze i masce lisa, Anna Devon w czarnej sukni i masce kota, Luciana Jordá w czerwonej sukience i masce byka, Sammuel Bright w garniturze i masce wilka, David Devon w garniturze i masce geparda, Conor O'brian w garniturze i bez maski, Emily White w szarej sukience i masce myszki, Artur Wroński w garniturze i masce szopa pracza.
Prócz klasy 12 Artura Wrońskiego, znajdowały się tu jeszcze cztery inne grupy uczniów z innych klas 12.

Stoły
Kliknij, aby powiększyć.

* * * 

Pary:
Clairie Moore i Ruby Jeffrey
Cha HakYeon i Amy Blessing
Jessica Lockers i Rose Nathally Dark 
Michael Holtzer i Chrystian Samuel Van de Luitgarden
Mephistopheles Darnsk i Laurence Gabriel Darnsk
MyungSoo Kim i Asami Irie

Nicodem Andreas Michael Black nie posiada pary co daje mu przywilej "kradzieży". Oznacza to, że może "skraść" innej osobie partnera czy partnerkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz