9 października 2017

Druga Rocznica Caste Game


Witajcie,

Mamy przyjemność ogłosić, iż dnia dzisiejszego (09/10/2017) obchodzimy drugą rocznicę The Caste Game! Tę uroczystość zawdzięczamy wam, użytkownikom bloga. Bez was The Caste Game by nie istniało i z tego powodu postanowiliśmy to uczcić za pomocą różnorodnych zabaw i wielkich nagród.

Jak zawsze, takie wydarzenie oznacza zabawę nie tylko dla nas, ale i dla naszych postaci. Będziecie mieli spory wybór między zabawami dla waszych postaci (które będą wymagały napisania opowiadania), a zabawami dla was (wymagających zaledwie podania poprawnej odpowiedzi czy tym podobnych). Powodem tego podzielenia jest, iż nie tylko blog w tym czasie obchodzi swoje urodziny, ale również i placówka Charleston High, a dyrektor z tej okazji co roku organizuje różne atrakcje i zabawy nawet jeżeli występują one w dzień lekcyjny.


.:Charleston High:.

Charleston High oficjalnie ma już osiem lat. Mimo, że dzień rocznicy to poniedziałek, uczniowie mają przedłużony weekend. Zero lekcji dla każdego, a w zamian dzień pełen atrakcji i zabaw. Rano śniadanie o późniejszej, weekendowej porze. Następnie wolne do 12, a od tej godziny zaczyna się karnawał. Wszystko zostało przygotowane na wielkiej łące za placówką (tam, gdzie znajdowały się bramki do footballu czy soccera) i stały już różnorodne stoiska z wieloma atrakcjami. Znaleźć tu tez można było kilka namiotów. Wszystko ładnie oznaczone, wraz z mapą u wejścia, aby każdy dokładnie wiedział, gdzie co szukać. Na godzinę 20:00 również został zaplanowany bal, na który wstęp kosztował 30 dolarów. Wszystkie zarobki z karnawału jak i balu miały pójść na lokalne schronisko dla zwierząt.

- Atrakcja wymagająca odpisu (opowiadania)
- Atrakcja wymagająca kontaktu z administracją
- Bal maskowy/Karnawał
- Informacja


/ Atrakcje
/ Splat-a-rat: Proste. Organizator wrzuca maskotkę szczura do otwarcia w rurze na górze, ten spada za pomocą grawitacji, a ty musisz uderzyć go kijem, jak tylko się pojawi. Jeżeli uderzy przed tym w ziemię, przegrywasz. Nie jest to tak proste jak mogłoby się wydawać. Zwycięzca otrzymuje w nagrodę dużą paczkę żelek.
/ Strzelanie do celu: Pistolet na kulki, 5 tarczy, 5 strzałów. 5 trafień = duży pluszak, 4 trafienia = średni pluszak, 3 trafienia = mały pluszak, 2 trafienia = paczka słodyczy, 1 trafienie = lizak.
Tatuaże z henny: Młoda artystka oferuje ręcznie rysowane tatuaże z henny! Co tu więcej mówić.
Malowanie twarzy: Chcesz stać się tygrysem, małpą, mieć flagę na twarzy lub twoim marzeniem jest sponsorować jakąś firmę? Teraz już możesz! Nie, nie liczy się to jako maska na balu.
Stoisko z maskami: Nie udało ci się zdobyć maski na bal? Jest to twoja ostatnia szansa!
Budka ze zdjęciami: Nie ma lepszego sposobu na uwiecznienie tej wspaniałej chwili spędzonej z przyjaciółmi! No chyba, że ich nie masz to zostanie ci pamiątka o tym jak wielkim byłeś przegrywem... No ale może lubisz samotność.
/ Tarot: Poznaj swoją przyszłość już dziś! Nie odpowiadamy za niespełnione wróżby.
Pokaz fajerwerków: Zakończenie karnawału zostanie uczczone wielkim pokazem fajerwerków. Unieś głowę i podziwiaj ten spektakl o godzinie 21:45.
Labirynt: Przejdź labirynt, wygraj nagrody w formie kuponu na darmowe jedzenie w wybranej przez siebie budce.
 

Bal maskowy
Po całej zabawie na każdych czekał bal maskowy. W jego trakcie wymagane były stroje wieczorowe oraz oczywiście maski. Bilet kosztował każdego 30 dolarów i liczył się z opłaconymi napojami (bezalkoholowymi) oraz drobnym menu. Trwać on miał od godziny 20:00 po 2:00 nad ranem. Każdy uczestnik balu miał prawo uniknąć dwóch pierwszych lekcji z rana. Bilety wyszły na sprzedaż na miesiąc przed rozpoczęciem karnawału i szybko się wyprzedały, ze względu na limitowaną ilość miejsc.

Bingo
Zagraj w bingo, wygraj nagrody! 

Jak dobrze znasz szkołę?
Quiz, w którym nasze postacie odpowiadają na pytanie dotyczące Charleston High, lecz wy drodzy użytkownicy otrzymacie quiz z pytaniami dotyczącymi bloga. Jak dobrze go znacie? Weź udział i się dowiedz!

Karnawał
Muzyka na żywo, jedzenie, atrakcje, wszystko to aby uczcić rocznicę wybudowania Charleston High i rozluźnić uczniów. Trwa on od godziny 12:00 do 20:00. Nie trzeba przez ten cały czas przebywać na terenie karnawału oraz wciąż dostępne są obiady oraz kolacja na stołówce. Wszystkie atrakcje oraz budki z jedzeniem kosztują. Wszystko to dzieje się na polach za placówką.

Koncert
Każda postać z talentem muzycznym ma prawo wziąć udział w tym koncercie! Zapisy były dla nich udostępnione miesiąc przed karnawałem, tak samo jak były ustalone przesłuchania. Do koncertu przeszła tylko garstka osób, których umiejętności przypadły do gustu jury - dyrektora, vice dyrektora i nauczycielce muzyki. Muzyka pod niebem w trakcie karnawału, na wybudowanej na ten czas scenie!

Losowanie
Kup los, wygraj nagrody! (Prawie) każdy los coś wygrywa! Zapłać dolara, wylosuj swój lost i wygraj słodycze, pluszaki, gry planszowe, książki czy inne!

Pytania do komitetu
Nawet komitet postanowił się ujawnić w ten niezwykły dzień. Niewielki namiot w czarno-czerwone pasy i udekorowany w symbole kart można było zauważyć na skraju stoisk i atrakcji rocznicy założenia placówki. Po wejściu można zauważyć trzy zamaskowane postacie, komitet Caste Game. Każdy miał prawo zadać jedno pytanie. Na stoliku widniał jednak regulamin dotyczący zakazanych pytań. Między innymi wśród zakazanych pytań znajdowało się pytanie o klasę, wiek, imię oraz informacji dotyczące wyglądu zamaskowanych postaci.

Stoiska z jedzeniem
Na terenie karnawału można znaleźć różne stoiska z jedzeniem. Niektóre to zwykłe drewniane stoiska, inne budki z kilkoma stoliczkami obok nich.
Stoiska: Lemoniada | Wata cukrowa | Popcorn
Budki: Fast food (frytki, krążki cebulowe, hamburgery i smażone na głębokim oleju marsy z gałką lodów waniliowych) | Nachos (z serem lub z mięsem) | Pizza (mała z pepperoni, serem lub warzywami) - Każda budka posiada automat z napojami gazowanymi, soczki w torebkach i butelki wody

♦ Wyłów kaczkę
Sięgnij po wędkę i wyłów jedną z kaczek. Do wygrania cała masa pluszaków. Kaczuszka z numerem 4 = duży pluszak, z 3 = średni pluszak, z 2 = mały pluszak, z 1 = paczka słodyczy.


.:The Caste Game:.


The Caste Game powstało po tym, kiedy autorka przeczytała mangę Caste Heaven. Nie miała akurat pomysłu na nowego bloga, a fantasy się jej znudziło. Uznała cały pomysł z kartami za coś ciekawego, ale nie chciała typowego bloga, który przejmuje wszystko z mangi. Chciała dać coś od siebie. Dużo czegoś. I w ten sposób postał pomysł szkoły, w której kiedyś jakiś uczeń bądź uczniowie przeczytali mangę Caste Heaven i postanowili zorganizować własną kastę. Z początku ciężko im szło, aby wprowadzić swoją grę, lecz szybko grupa niechętnych się skurczyła i została ona zmuszona do dołączenia poprzez ciągłe otrzymywanie rangi celu. Dziś gra trzyma się silnie, a organizatorzy wciąż są nieznani. Jest to DRUGI rok naszego bloga!


Uwaga, proszę teraz się skupić, aby potem nie było stwierdzenia, że jest to wszystko zbyt trudne. Gotowi? Spróbuję wszystko ładnie i sensownie opisać. To wydarzenie jest podzielone na dwie kategorie: opowiadania i wiadomość do administratora. Już je dokładnie tłumaczę!

Opowiadania:
- Możesz pisać, ile tylko chcesz postów oraz z kim tylko chcesz na temat tego jak twoja postać bawi się na karnawale oraz podczas balu.
- O zdarzeniach podczas karnawału piszemy od 09/10/2017 do 30/10/2017 (godz. 15:00). Bal opisujemy w postach między 30/10/2017 (15:00) a 20/11/2017 (15:00).
- Jeżeli wiesz, że ktoś jeszcze bierze udział w karnawale możesz spokojnie do nich podejść i zagadać. Niech wasze postacie poznają inne postacie!
- Pamiętajcie o tytułach! Karnawał (lub) Bal: O.D: imię-waszej-postaci C.D: imię-postaci-którą-wspomnieliście. Z tego też powodu ważnym jest uważać na odpisy innych ludzi, aby wiedzieć, gdzie się oni akurat znajdują. Nie ma sensu pisać, że spotkaliście A przy stoisku z watą cukrową, jeżeli w ich odpisie są akurat przy jakieś atrakcji.
- Każdy odpis wart tyle, co normalne opowiadania.

Wiadomość do administratora:
- Są to sytuacje podczas których nie musicie pisać opowiadania. W zamian starczy wysłać wiadomość do admina i bum, otrzymujecie nagrodę albo swoją odpowiedź.
- Idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu bądź chęci na pisanie opowiadań, lecz wciąż chcą uczestniczyć w rocznicy i zbierać punkty.


Teraz przejdziemy do tłumaczenia poszczególnych aspektów tego wydarzenia:


/ Atrakcje
/ Splat-a-rat, Strzelanie do celu, Tarot: Są to atrakcje, które możesz opisać sam w opowiadaniu lub możesz poprosić o wsparcie administratora, aby następnie dodać to do swojego opowiadania. Przy pierwszych dwóch ten na podstawie umiejętności oraz szczęścia twojej postaci ustali czy dasz radę wygrać, przy tarocie pobawi się w wróżkę dla twojej postaci i powie jej kim jest, czy poszczęści się mu w życiu miłosnym albo odkryje jego tajemnice!
Tatuaże z henny, Malowanie twarzy, Stoisko z maskami, Pokaz fajerwerków, Labirynt: Są to atrakcje, które możecie samemu opisać w opowiadaniu.

Bal maskowy
Od 30/10/2017 (15:00) do 20/11/2017 (15:00) możecie opisywać jak to wasze postacie wyruszają na bal. Wieczorowe ciuchy oraz maski są obowiązkowe. Wszystko to dzieje się w formie opowiadań i możecie pisać z każdym, kto bierze udział w balu. Wymagany tytuł to Bal: O.D: imię-waszej-postaci C.D: imię-postaci-którą-wspomnieliście.

Bingo
Napisz do admina, dostań kartę do bingo, wygrywaj nagrody. Co sobotę (09/10/2017-30/10/2017) o godzinie 21:00 będą losowane numerki. Wymagana jest obecność w tym czasie na czacie. Zwycięzca otrzyma nagrodę w formie 10 punktów dla swojej postaci.

Jak dobrze znasz blog?
Quiz na temat bloga Charleston High. Napisz do admina i dostań 10 pytań. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymasz 1pkt dla swojej postaci.

Karnawał
Od 09/10/2017 do 30/10/2017 (15:00) możecie opisywać jak to wasze postacie bawią się podczas karnawału. Wszystko to dzieje się w formie opowiadań i możecie pisać z każdym, kto bierze udział w karnawale. Wymagany tytuł to Karnawał: O.D: imię-waszej-postaci C.D: imię-postaci-którą-wspomnieliście.

Koncert
Podobnie do pokazu talentów, każdy posiadacz utalentowanej postaci może wystawić post, w którym opisuje jak ich postać wychodzi na scenę i gra oraz/lub śpiewa podczas karnawału.

Los kosztuje 5 punktów od waszej postaci. Nagroda główna: 100 punktów! Istnieją puste losy oraz minusowe losy. Po los wystarczy napisać do admina. W przypadku posiadania większej ilości postaci, wybór która postać straci punkty jest losowy. Maksymalnie 2 losy na postać.

Jeżeli wasza postać ma jakieś pytanie do organizatorów Caste Game, wystarczy wysłać je do admina. Odpowiedź znajdziecie w poście z wszystkimi pytaniami do komitetu.
Jeżeli macie pytania do administracji bloga, możecie w ten sam sposób zyskać odpowiedź. Wyślijcie je do administracji, a w poście pojawi się odpowiedź.
Pytania mogą być anonimowe, wystarczy wspomnieć o tym adminowi.

Stoiska z jedzeniem
Jeżeli wasza postać zgłodnieje w trakcie karnawału, wystarczy opisać jak wybiera jedną z budek i kupuje sobie coś do jedzenia.

Wybierz kaczuszkę i wygraj nagrody w formie punktów. Możliwość wygrania, 0, 5, 10, 15 i 20 punktów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz