22 września 2017

Odchodzi: Oliva Monroe

 Powód: Decyzja autora


 
✧ Liv ✧ Kobieta ✧ 17 lat ✧ Heteroseksualna ✧ 8 - Orzeł/Prymus ✧ 
Bez drugiej połówki ✧

Aparycja
Oliva należy do zdecydowanie niskich osób, mierząc marny metr i pięćdziesiąt sześć centymetrów, przy czym jej waga jest równie mała (42kg) przez co ludzie dawniej dość często myśleli, że może mieć jakieś zaburzenia. A potrafi jeść całkiem sporo, tylko co poradzić na tak szybką przemianę materii? To właśnie jej zawdzięcza szczupłą sylwetkę, więc z drugiej strony nie ma też chyba na co narzekać. Dodatkowo, we własnym zakresie uprawia różne sporty, co bardzo lubi, a na jej ciele minimalnie zarysowane są mięśnie brzucha i rąk. Nogi to coś, z czym idzie jej najtrudniej. Włosy dziewczyny, sięgające trochę poza łopatki, cechują się barwą jasnego blondu oraz tworzącymi się na nich lekkimi, łagodnymi falami. Stalowo-szare, pełne życia oczy w kształcie migdałów dobrze komponują się z drobnymi, wąskimi ustami i bladą cerą. Tęczówki, zależnie od kąta padania światła mogą przybierać także barwę błękitnego, lekko zachmurzonego nieba.
Dziewczyna najczęściej chodzi ubrana w jeansowe, przylegające spodnie, choć nie ma co ukrywać - nie zawsze jest to wygodne wyjście. Lubi ubierać wszelkiego rodzaju koszule, a także spódnice oraz sukienki, w których może poczuć się swobodniej. Eleganckich butów ma niewiele i w większości wypadków są one płaskie lub na niewielkim podwyższeniu, z racji tego, że w obcasach nie potrafi najlepiej chodzić, a i ćwiczyć się w takiej nieprzyjemności nie ma ochoty. Stroje wypełniające szafę blondynki są stonowane i zdominowane przez ciemniejsze barwy.
Ozdób nie nosi praktycznie wcale, a jedynymi wyjątkami są srebrny pierścień, o delikatnym szlifie, oraz zwykły, prosty naszyjnik z brązu. Bez żadnych wisiorków. Do obu przedmiotów przywiązała się już w takim stopniu, że nie mając ich na sobie przez dłuższy czas, zaczyna czuć się niekomfortowo i wyobcowanie.  

Charakter
Oliva jest zwykle oazą spokoju. Poważną i cichą. Są to jednak tylko pozory, gdyż dziewczyna szybko się denerwuje. Negatywne emocje zawsze stara się trzymać w sobie, choć niekoniecznie jest to dla niej dobre, a gdy już wybuchnie może okazać się prawdziwą burzą z piorunami. Rzadko kiedy się śmieje, bo zwyczajnie nie ma do tego powodów. Nie jest zbyt rozmowna, a z osobami, których zbyt dobrze nie zna, trudno jej znaleźć ciekawe tematy. Przekonanie jej do kogoś może trwać naprawdę długo, jednak kiedy już komuś ufa jest wobec niego lojalna. Dotrzymuje danego słowa i powierzone jej tajemnice zachowuje w sekrecie, chyba, że ma ważny powód żeby je wydać.
Choć chciałaby sprawiać takie pozory, nie jest ani zbyt odważna, ani twarda. Raczej boi się ryzyka, pomimo tego cechuje ją okropna zawziętość i upartość. Bardzo wrażliwa dziewczyna, która nie lubi uwidoczniać swojego smutki i cierpienia innym. Czuje się zażenowana takimi sytuacjami.
Można by stwierdzić że jest to typ osoby buntującej się ustanowionym prawom, jednak kieruje się ona jedynie swoim sumieniem oraz intuicją. Zdarza jej się zachowywać samolubnie; przejść koło kogoś kto potrzebuje pomocy i udawać, że nic się nie dzieje. Uważa że nie potrafi pomagać i pocieszać. Pomimo tego, że cechuje ją niesamowita empatia i potrafi wczuć się w sytuację drugiej osoby.
Kiedyś lubiła towarzystwo, ale po pewnym czasie zaczęło się to zmieniać i poczęła izolować się od ludzi. Teraz zdecydowanie bardziej woli samotność lub przebywanie w gronie jednej, dwóch osób, co pozwala jej się w miarę wyciszyć. Nie szuka przyjaciół na siłę, a jeśli już takowych posiada, to choć na co dzień tego nie pokazuje, jest gotowa dla nich na poświęcenia.
Kiedy coś ją zaciekawi staje się dociekliwa, chcąc poznać jak najwięcej informacji na dany temat. Posiada niewielkie zdolności aktorskie, jednak kłamanie przychodzi jej z dużą łatwością. Co nie oznacza, że często korzysta z tej zdolności. Chociaż bardzo dobrze potrafi postawić się w czyjejś sytuacji, ból obcych zwykle prawie wcale nie wywołuje w niej żadnych emocji. Dopadło ja coś na kształt znieczulicy. W końcu każdy musi trochę po cierpieć. Szczerze nienawidzi też, kiedy ktoś mówi jej co ma robić. Nie przepada za dziećmi. A raczej denerwuje ją ich beztroska i naiwność.
Noc, ciała niebieskie, a w szczególności księżyc ją uspokajają i potrafią wywołać prawdziwą fascynację, a zarazem melancholię. Widok krwi również jej nie odstrasza, przynajmniej zazwyczaj. Jej dziwna osoba od dawna czuła zainteresowanie rdzawą substancją. Tak samo jak nożami czy ostrymi przedmiotami. Liv długo potrafi trzymać w sobie urazy do kogoś, by w końcu móc się ich pozbyć w formie zemsty. Jeśli tylko nadarzyłaby się okazja. Chociaż właściwie, kto wie? Być może, jeśli miałaby odpowiednią sposobność, zawahałaby się. Zawsze stara się jednak niestrudzenie dążyć do wyznaczonych sobie celów. 
 
Inne
♠ najczęściej wołają na nią Liv, lub zwyczajnie po imieniu, raczej nikt inaczej się do niej nie zwraca.
kiedyś chciałaby zrobić sobie tatuaż,
♣ jej ojciec jest muzykiem, a matka malarką, przez co pieniądze rodzinne są bardzo "ruchome" i czasem zdarza się dużo lepszy miesiąc, innym razem muszą się mocno zapiąć z finansami,
do nauki w Charleston High, Olive namówił wujek, który usłyszał o szkole od swojej szefowej. A dzięki wysokim stopniom w poprzedniej placówce, dziewczyna zdołała się przepisać w połowie semestru, oraz otrzymać stypendium,
♠ nastolatka ze względu na nie najlepsze umiejętności pływackie, boi się większych zbiorników wodnych oraz dużych fal. Ma także lęk wysokości, którego przez lata nie udało jej się wyzbyć, oraz czuje się bardzo zestresowana, kiedy musi mówić przed dużą publicznością,
ma bardzo ładny głos, a jako dziecko występowała w różnych konkursach wokalnych, jednak przez coraz mocniej narastającą tremę przed sceną i obserwującymi ją ludźmi, zrezygnowała z tego,
♣ potrafi jeździć na łyżwach, ale nie jakoś wybitnie. Zwyczajnie sunie do przodu po lodzie,
urodziła i wychowywała się w Pittsburghu, w USA. Jej miesiącem urodzenia jest kwiecie,
♠ jest posiadaczką dość mizernej kondycji, przez co nie potrafi, m.in. przebiec zbyt dużych dystansów,
najbardziej lubi uczestniczyć w lekcjach biologii, chemii i historii, a najmniejszym zamiłowaniem darzy matematykę oraz fizykę.

E-mail: zuziagora2000@gmail.com
GG: 60564463
Howrse: koniarka01

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz