Budynek B

Biblioteka
Bibliotek Charleston High pozazdrościłoby niejedno miasto. Nowocześnie wybudowana w tym samym czasie co placówka, znajduje się ona na aż trzech piętrach. Na parterze i pierwszym piętrze znajdują się rzędy półek z książkami, stoły do indywidualnych, jak i grupowych posiedzeń oraz po dwa komputery na piętro, z ekranem dotykowym. Dane komputery zezwalają na łatwe wpisanie tytułu książki, którą się poszukuje, a następnie otrzymanie dokładnej informacji dotyczącej jej lokalizacji. W podziemiach zaś znajdują się półki z filmami dokumentalnymi oraz rzędy ław na których stoją komputery do użytku uczniów. Ze względu na wielkość tego pomieszczenia, zapewne łatwo się zgubić. Dlatego też przy każdych schodach, na ścianie, znajduje się prosta tablica tłumacząca lokalizację książek na podstawie ich numerów. Można również na niej znaleźć, na którym piętrze znajdują się książki specyficznych przedmiotów.
Dzięki nowoczesnej technologii do wynajmu książki wystarczy własna karta studencka oraz wizyta u jednej z czterech maszyn znajdujących się przy wyjściu z biblioteki. Wystarczy zeskanować swoją kartę, położyć książki w maszynie i w przeciągu sekundy wszystkie zostaną ci wynajęte, a na ekranie przed tobą pojawi się termin, do którego to twoje książki są dostępne. Jeśli zapomniałeś karty, nie martw się. Ekran jest dotykowy i z łatwością możesz na nim wystukać swój numer ucznia. Podobny proces jest używany przy oddawaniu książek. Starczy podejść do okienka przy biurku bibliotekarzy i zeskanować swoje książki. Te zostaną wnet odebrane przez jednego z bibliotekarzy, do którego nie potrzeba nawet skanowania karty. Starczy je po prostu zostawić w okienku.
Pod względem pracowników, pracuje tu trzech bibliotekarzy. Julie Dawson, Max Stewards oraz Stefanie Mawson. Zawsze można spotkać jednego z nich przy biurku naprzeciwko wejścia do biblioteki, jeden zwykle znajduje się na zapleczu, gdzie zajmuje się odniesionymi książkami, podczas kiedy trzeci z pracowników zwykle zajmuje się porządkiem w bibliotece oraz odstawianiem książek na ich prawidłowe miejsce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz