Dołączenie do bloga

- Jak stworzyć postać za pomocą formularza?
- Jak samemu dodać postać?
- Pola w formularzu ucznia
- Kiedy moja postać pojawi się na blogu?


Jak dołączyć do bloga?
Starczy przejść do zakładki ”rekrutacja”. Tam znajdziecie proste kroki prowadzące do możliwości stworzenia postaci.


Jak stworzyć postać za pomocą formularza?
Po zatwierdzeniu przez moderatora, że możecie dołączyć do bloga, możecie skorzystać formularz znajdującego się w zakładce "Rekrutacja". Wystarczy wypełnić w nim pola, a następnie kliknąć przycisk „wyślij”. Wasza postać zostanie dodana w przeciągu 24h od wysłania formularzu. Jeśli się tak nie stało, skontaktujcie się z administracją.


Jak samemu dodać postać?
Jeśli po zatwierdzeniu przez moderatora waszą możliwość dołączenia do bloga, chcecie dodać sami swoją postać i wiecie jak korzystać z bloggera, możecie poprosić o wręczenie wam rangi ”autora”, wysyłając również swój e-mail, na który przyjdzie zaproszenie dołączenie do bloga. Ta ranga da wam możliwość tworzenia swoich postów. Ważne pola, które musicie wypełnić tworząc swoją postać, znajdziecie poniżej.


Pola w formularzu ucznia
Zdjęcie: Musi to być zdjęcie prawdziwej osoby bądź realistyczny art. (Nie może to być postać z anime czy typowy rysunek). Nie powinien on również zawierać nadmiernej nagości ukazującej ludzkie ciało od pasa w dół. Pamiętać także trzeba, że uczniowie są w wieku 17-18 lat, tak więc zdjęcia przedstawiające znacznie starszych ludzi czy znacznie młodszych nie jest odpowiednie. Chcieli byśmy również zwrócić waszą uwagę, iż zdjęcia używane na blogu mają 190px na 290px. Jeśli twoje zdjęcie ma mniejsze rozmiary, będzie niewyraźne po poprawie. Jeśli masz problemy z znalezieniem odpowiedniego zdjęcia, zapraszamy do Character Image.

Imię i Nazwisko: Raczej oczywiste pole. Musi zawierać ono imię oraz nazwisko postaci. Nie muszą one pochodzić z języka angielskiego, bowiem Charleston High przyjmuje uczniów z każdego zakamarka świata.

Pseudonim: Jeśli twoja postać nie posiada pseudonimu, możesz pozostawić to pole puste. W przeciwnym razie podaj tu przezwisko bądź zdrobnienie imienia, jakie mogą używać inni.

Powiązania: Jest to pole dla rodzeństwa waszej postaci. Jeśli uzgodnicie z innym graczem, że wasze postacie będą rodzeństwem, to tu powinniście wpisać imię danej postaci. Rodzeństwo z poza Charleston High można wspomnieć w polu "dodatkowe informacje".

Orientacja: Mamy XXI wiek, tak więc orientacja nie jest tematem tabu. Hetero, bi, homo, ase i tak dalej i tak dalej. Aby upewnić się, że wybierzesz odpowiednią orientację, postanowiliśmy wytłumaczyć dokładnie, co każda z tym nazw oznacza.

Heteroseksualna - interesuje cię osoba przeciwnej płci - +
Biseksualna - interesujesz się obiema płciami - + lub +  lub +
Homoseksualna - interesuje cię osoba tej samej płci - +  lub +
Aseksualna - nie odczuwasz pociągu seksualnego do żadnej płci

Jeśli znacie inną orientację, która pasuje lepiej do waszej postaci to proszę bardzo, jest pole "inna" w której możecie ją wspomnieć. Upewnijcie się tylko, że dokładnie rozumiecie na czym dana orientacja polega.

Wiek: 17 lub 18 lat. Jesteście w ostatniej klasie, więc wielkiego wyboru nie macie.

Partner lub sympatia: Jeśli wasza postać jest zainteresowana jakąś postacią na blogu (nawet jeśli ta postać jest już w związku) to piszemy "sympatia" i podajemy imię postaci. Jeśli z kolei ustaliliśmy z jakimś graczem, że wasze postacie są w związku, podajemy "związek" i imię postaci. Można to zmienić w przyszłości, więc jeśli nikt was nie interesuje możecie pozostawić puste.

Ranga: Wytłumaczenie rang możesz znaleźć poniżej w sekcji "Hierarchia".

Budynek: A lub B. Od kiedy Charleston High stało się szkołą męską, można sobie wybrać budynek.

Numer pokoju: Dostępne pokoje znajdziecie w zakładce "Pokoje".

Aparycja: Czyli wygląd waszej postaci. Nie może on być po przecinku. Mają być pełne zdania określające wszystko od głowy po stopy. Nie musi to być, jednakże powieść. Ot najważniejsze punkty. Jeśli nie macie pomysłu o czym pisać, możecie spojrzeć na poniższą rozpiskę.

Kiedy tworzysz postać musisz pamiętać o ich ciele.
Twoja postać jest: 
- Wysoka, średniego wzrostu może niska? 
- Jest ona gruba, chuda, dobrze zbudowana, normalnej wagi? 
- Ładna, zadbana, urocza, brzydka, Przeciętna?

Twoja postać ma twarz!
Twarz - szczupła, zgrabna, okrągła, kwadratowa, wystająca szczęka, odstające policzki?
Oczy - zielone, brązowe, niebieskie, jedno takie drugie takie
Włosy - brązowe, czarne, blond, jakieś nienaturalne typu róż?
Nos - zgrabny, długi, krótki, mały, chudy?

Dodatki:
Twoja postać z pewnością nosi coś poza mundurkiem. Możesz przecież i o tym wspomnieć!
Może ma tatuaże czy blizny?
O, uwielbia biżuterię? Kolczyki, naszyjniki, piercing?

Charakter: Jaka jest twoja postać i jakie jest jej nastawienie wobec innych uczniów? Wywyższa się, jest egoistyczna i szowinistyczna? A może jest cicha, skromna i bojaźliwa? Tak jak z aparycją, nie musi to być opowieść, ale też i nie słowa po przecinku.

Dodatkowe informacje: Czyli wszystko, co chcesz wspomnieć o swojej postaci, a nie miałeś/łaś okazji napisać o tym w poprzednich polach.

Skąd wiesz o "The Caste Game": Jest to ważne pole dla administracji ze względu na to, że wystawiliśmy w różnych miejscach reklamy. Chcielibyśmy w związku z tym wiedzieć, gdzie też o nas przeczytaliście. W tym polu powinniście również podać imię istniejącego już gracza, jeśli to od jednego z nich usłyszeliście o blogu.

E-mail: Jest to sposób, w jaki możemy się skontaktować z graczami, zatem jest ważne, aby podać prawdziwy mail, do którego macie stały dostęp.

Inne formy kontaktu: Nie każdego łatwo złapać na mailu, dlatego też, aby wam ułatwić kontakt między graczami, dodaliśmy pole "inne formy kontaktu". Tu możecie podać swoje konta typu gadu-gadu, skype czy Howrse.

 
Kiedy moja postać pojawi się na blogu?
Jeżeli postanowiłeś/łaś skorzystać z opcji wypełnienia formularzu, twoja postać powinna zostać dodana w przeciągu 24h. Jeśli z jakiegoś powodu się to nie wydarzy, skontaktuj się z administracją. Możliwe, że nie zauważyli wiadomości w swoim mailu. Oczywiście to, że wasza postać jeszcze nie znajduje się na blogu, nie oznacza, że nie możecie napisać opowiadania. Szczególnie, że na pierwsze opowiadanie ma się 72h po stworzeniu postaci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz