Korzystanie z bloga

- Czym są "dostępne" opowiadania?
- Jak odpisać na "dostępne opowiadanie"?
- Jak przeczytać istniejące opowiadania?
- Jak zobaczyć karty postaci?
- Punkty: Po co są i jak zdobyć


Czym są "dostępne" opowiadania?

Opowiadania dostępne są takimi, których autor nie poszukuje specyficznej osoby do odpowiedzi. Dlatego też, jeśli ich opowiadanie cię zainteresuje, bez krępacji możesz im odpisać. Jeśli chcesz, możesz sobie takie opowiadanie zarezerwować, aby nikt inny na nie, nie odpisał. Wystarczy poinformować o tym admina, a ten od razu zdejmie dane opowiadania z listy dostępnych. Pamiętaj jednakże, że mimo ogólnej dostępności opowiadania, autor może jednak dopisać na końcu, że poszukuje osoby płci żeńskiej, bądź specyficznego wzrostu.
Aby dodać dostępne opowiadanie, wystarczy w tytule użyć zaledwie swoje imię i dodać kategorię "Dostępne opowiadania". Pod koniec opowiadania można również dodać krótką informację typu "zapraszam każdego zainteresowanego". Jeśli nie dodajesz opowiadania samemu, poinformuj administratora o tym, że jest to opowiadanie dostępne.


Jak odpisać na "dostępne opowiadanie"?

Jak było wspomniane w powyższym temacie, możesz zarezerwować sobie interesujące cię dostępne opowiadanie. Aby to zrobić, wystarczy poinformować o tym admina. Następnie odpisujesz na opowiadanie w taki sposób, jakbyś zrobił z każdym innym opowiadaniem. Kontynuując temat wyznaczony przez autora opowiadania. Dodając opowiadanie samemu, musisz pamiętać, aby stworzyć nową kategorię – wpierw powinno pojawić się imię oryginalnego autora, znaczek „&” a następnie imię twojej postaci. Dodać również musisz kategorię „Trwające opowiadania”. Jeśli uznasz, że wolisz, aby twoje opowiadanie dodał administrator, możesz go wysłać na jego maila z informacją do kogo zaadresowane jest dane opowiadanie.
 

Jak przeczytać istniejące opowiadania?

Z bloga najlepiej korzystać w formie przeglądarki komputerowej. Jeśli jesteś na telefonie, możesz zsunąć stronę na sam dół, a tam znajdziesz opcję przejścia do takiej wersji. Dopiero wtedy pojawi ci się prawy pasek menu. Tam z kolei znajdziesz różne tytuły opowiadań. Wystarczy, że klikniesz na dany tytuł, a on przeniesie cię do danego opowiadania.
 

Jak zobaczyć karty postaci?

Żeby zobaczyć kartkę postaci, masz na to dwa sposoby. Pierwszy i najłatwiejszy sposób to taki, gdzie klikasz na zakładkę „uczniowie”. Ta zakładka pokazuje się nawet w trybie mobilnym. Po otworzeniu danej zakładki, pojawią Ci się obrazki postaci z ich imionami. Wystarczy kliknąć na interesującą cię ikonkę postaci, a ta przeniesie Cię do ich kart.

Drugi sposób na odwiedzenie karty postaci innych ludzi jest dostępny jedynie w wersji komputerowej. Możesz się do niej dostać z przeglądarki komputerowej bądź poprzez przejście do trybu komputerowego z telefonu. Aby przejść do tego trybu, wystarczy zsunąć stronę na sam dół i tam znajdziesz odpowiednią opcję do zmienienia twojego trybu. Po przejściu do odpowiedniego trybu, ukaże ci się po prawej pasek menu. Tam znajdziesz imiona postaci, a obok nich punkty. Aby przejść do karty postaci, wystarczy kliknąć na ich imię.
 

Punkty: Po co są i jak je zdobyć?

Punkty można zdobyć i stracić w zależności od swoich czynów. To od nich zależy, czy zdobędzie się rangę króla bądź królowej oraz czy nie zostanie się usuniętym z bloga za brak aktywności.

Co można zdobyć w zamian za punkty?
0 punktów na koniec miesiąca = usunięcie postaci za brak aktywności
Min. 20 punktów podczas losowania = Szansa na rolę 10 lub 9 (Pochlebca)
Min. 40 punktów podczas losowania = Szansa na rolę Jacka
Najwyższa ilość punktów podczas losowania = gwarantowana karta Króla/Królowej

Za co można dostać punkty?
Odpis 400-599 słów = 5 punktów
Odpis 600-999 słów = 10 punktów
Odpis 1000+ słów = 15 punktów
Stworzenie własnego wydarzenia* = 15 punktów
Zaproszenie znajomego na bloga** = 20 punktów
Można również zdobyć różne sumy punktów biorąc udziały w wydarzeniach.

*Musi ono posiadać przynajmniej 20 postów pod koniec oraz muszą wziąć w nim udział aż 3 osoby. Więcej informacji w zakładce "wydarzenia".
**Muszą oni wspomnieć imię twojej postaci w punkcie "skąd wiesz o Caste Game?" w formularzu.

Za co można stracić punkty?
Brak odpisu przez miesiąc = -10 punktów
Nietrzymanie się regulaminu = -20 punktów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz